top of page

Değişim ve İade 

 

TÜKETİCİ HAKLARI – CAYMA – İPTAL İADE KOŞULLARI 

 

GENEL:

 

1.Kullanmakta olduğunuz web sitesi üzerinden elektronik ortamda sipariş verdiğiniz takdirde, size sunulan ön bilgilendirme formunu ve mesafeli satış sözleşmesini kabul etmiş sayılırsınız. Sözleşmede SATICI her zaman www.healinjewels.com web sitesi sahibi Gök-Ba İnş. Tic. Ve San.Ltd. Şti olarak bahsedilmektedir. ALICI ise zaman www.healinjewels.com web sitesinden ürün bedelini ödeyerek ürünü satın alanı ifade etmektedir.

2.Alıcılar, satın aldıkları ürünün satış ve teslimi ile ilgili olarak 6502 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun ve Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliği (RG:27.11.2014/29188) hükümleri ile yürürlükteki diğer yasalara tabidir. 

3.Ürün sevkiyat masrafı olan kargo ücretleri her zaman alıcılar tarafından ödenecektir.

4.Satın alınan her ürün, 30 günlük yasal süreyi aşmamak kaydı ile alıcının gösterdiği adresteki kişi ve/veya kuruluşa teslim edilir. Bu süre içinde ürün teslim edilmez ise, Alıcılar sözleşmeyi sona erdirebilir. 

5.Satın alınan ürün, eksiksiz ve siparişte belirtilen niteliklere uygun teslim edilmek zorundadır. 

6.Satın alınan ürünün satılmasının imkansızlaşması durumunda, satıcı bu durumu öğrendiğinden itibaren 3 gün içinde yazılı olarak alıcıya bu durumu bildirmek zorundadır. 14 gün içinde de toplam bedel Alıcı’ya iade edilmek zorundadır. 

 

 SATIN ALINAN ÜRÜN BEDELİ ÖDENMEZ İSE: 

 

 7.Alıcı, satın aldığı ürün bedelini ödemez veya banka kayıtlarında iptal ederse, Satıcının ürünü teslim yükümlülüğü sona erer.

  

KREDİ KARTININ YETKİSİZ KULLANIMI İLE YAPILAN ALIŞVERİŞLER: 

 

 8.Ürün teslim edildikten sonra, alıcının ödeme yaptığı kredi kartının yetkisiz kişiler tarafından haksız olarak kullanıldığı tespit edilirse ve satılan ürün bedeli ilgili banka veya finans kuruluşu tarafından Satıcı'ya ödenmez ise, Alıcı, sözleşme konusu ürünü 3 gün içerisinde nakliye gideri SATICI’ya ait olacak şekilde SATICI’ya iade etmek zorundadır. 

 

ÖNGÖRÜLEMEYEN SEBEPLERLE ÜRÜN SÜRESİNDE TESLİM EDİLEMEZ İSE: 

  

9.Satıcı’nın öngöremeyeceği mücbir sebepler oluşursa ve ürün süresinde teslim edilemez ise, durum Alıcı’ya bildirilir. Alıcı, siparişin iptalini, ürünün benzeri ile değiştirilmesini veya engel ortadan kalkana dek teslimatın ertelenmesini talep edebilir. Alıcı siparişi iptal ederse; ödemeyi nakit ile yapmış ise iptalinden itibaren 14 gün içinde kendisine nakden bu ücret ödenir. Alıcı, ödemeyi kredi kartı ile yapmış ise ve iptal ederse, bu iptalden itibaren yine 14 gün içinde ürün bedeli bankaya iade edilir, ancak bankanın alıcının hesabına 2-3 hafta içerisinde aktarması olasıdır. 

   

ALICININ ÜRÜNÜ KONTROL ETME YÜKÜMLÜLÜĞÜ: 

 

 10.Alıcı, sözleşme konusu mal/hizmeti teslim almadan önce muayene edecek; ezik, kırık, ambalajı yırtılmış, kopmuş vb. hasarlı ve ayıplı mal/hizmeti kargo şirketinden teslim almayacaktır. Teslim alınan mal/hizmetin hasarsız ve sağlam olduğu kabul edilecektir. 

 

 CAYMA HAKKI:

 

 11. Her bir ürün el yapımı olduğu ve gerçek doğal taşlar ve değerli materyallerle hazırlandığı için tasarımlarda olan doğal farklılıklar SATICI'nın kusuru olarak sayılmaz. Bu durumda iade ya da değişim kabul edilemez. 

 ALICI; satın aldığı ürünün SATICI sebepli kusurlu çıkması halinde kendisine veya gösterdiği adresteki kişi/kuruluşa teslim tarihinden itibaren 2 (iki) gün içerisinde, SATICI’ya aşağıdaki iletişim bilgileri üzerinden bildirmek şartıyla hiçbir hukuki ve cezai sorumluluk üstlenmeksizin malı reddederek sözleşmeden cayma hakkını kullanabilir.  

 

12.SATICININ CAYMA HAKKI BİLDİRİMİ YAPILACAK İLETİŞİM BİLGİLERİ:

 

ŞİRKET 

ADI/UNVANI: Gök-Ba İnş. Tic. Ve San.Ltd. Şti

ADRES: Teşvikiye Mh. Nişantaşı Ihlamur Yolu Sok. Şişli İstanbul

EPOSTA: healinjewels@gmail.com

 

CAYMA HAKKININ SÜRESİ:

 

13.Alıcı, satın aldığı mal eğer SATICI'dan kaynaklı kusurlu ise, bu 2 günlük süre sözleşmenin imzalandığı tarihten itibaren başlar. Cayma hakkı süresi sona ermeden önce, tüketicinin onayı ile hizmetin ifasına başlanan hizmet sözleşmelerinde cayma hakkı kullanılamaz. 

14.Cayma hakkının kullanımından kaynaklanan masraflar her zaman ALICI'ya aittir.

15.Cayma hakkının kullanılması için 2 (iki) günlük süre içinde SATICI' ya iadeli taahhütlü posta, faks veya eposta ile yazılı bildirimde bulunulması ve ürünün işbu sözleşmede düzenlenen "Cayma Hakkı Kullanılamayacak Ürünler" hükümleri çerçevesinde kullanılmamış olması şarttır. 

 

CAYMA HAKKININ KULLANIMI: 

 

16. Satın aldığınız ürünlerinizi satın alma tarihinden itibaren 2 gün içerisinde healinjewels@gmail.com adresine talep göndererek değişim ve iade sürecinizi başlatabilirsiniz. Talebiniz Healin Jewels’ ın ilgili birimleri tarafından incelendikten sonra sizlere dönüş yapılacak ve süreç başlayacaktır. Değişim ve iade taleplerinizde fiş, e-fatura ile değişim ya da iadesini talep ettiğiniz ürününüzü mailde belirteceğimiz İstanbul Atölye adresimize kargo ile göndermeniz gerekmektedir. Değişim ve iade süreçlerinde kargo ücreti her zaman alıcıya aittir.

Özel sipariş üzerine üretilmiş ürünlerimizde (müşterimizin isteğine göre ölçüsü, materyal rengi, doğal taşı değiştirilen, üzerine özel yazı veya harf yazılmış ürünler) iade alınmamaktadır. Değişimi ya da iadesi yapılacak ürünler kullanılmamış ve hasarsız olmalıdır. Başka bir satıcıdan satın alınan Healin Jewels ürünlerinden sorumlu değiliz. Satın alma işlemini yaptığınız satıcının geçerli politikalarına bakınız. 3. kişiye veya ALICI’ ya teslim edilen ürünün faturası (İade edilmek istenen ürünün faturası kurumsal ise, iade ederken kurumun düzenlemiş olduğu iade faturası) ile gönderilmesi gerekmektedir. Faturası kurumlar adına düzenlenen sipariş iadeleri İADE FATURASI kesilmediği takdirde tamamlanamayacaktır.

17.İade formu, İade edilecek ürünlerin kutusu, ambalajı, varsa standart aksesuarları ile eksiksiz ve hasarsız olarak teslim edilmesi gerekmektedir.

 

İADE KOŞULLARI:

 

Satın aldığınız ürünlerinizi satın alma tarihinden itibaren 2 gün içerisinde healinjewels@gmail.com adresine talep göndererek değişim ve iade sürecinizi başlatabilirsiniz. Talebiniz Healin Jewels’ ın ilgili birimleri tarafından incelendikten sonra sizlere dönüş yapılacak ve süreç başlayacaktır. Değişim ve iade taleplerinizde fiş, e-fatura ile birlikte değişim ya da iadesini talep ettiğiniz ürününüzü mailde belirteceğimiz İstanbul Atölye adresimize kargo ile göndermeniz gerekmektedir. Değişim ve iade süreçlerinde kargo ücreti her zaman alıcıya aittir.

Özel sipariş üzerine üretilmiş ürünlerimizde (müşterimizin isteğine göre ölçüsü, materyal rengi, doğal taşı değiştirilen, üzerine özel yazı veya harf yazılmış ürünler) iade alınmamaktadır. Değişimi ya da iadesi yapılacak ürünler kullanılmamış ve hasarsız olmalıdır. Başka bir satıcıdan satın alınan Healin Jewels ürünlerinden sorumlu değiliz. Satın alma işlemini yaptığınız satıcının geçerli politikalarına bakınız. 

 

18.SATICI, cayma bildiriminin kendisine ulaşmasından itibaren en geç 2 günlük süre içerisinde toplam bedeli ve ALICI’yı borç altına sokan belgeleri ALICI’ ya iade etmek ve 2 günlük süre içerisinde malı iade almakla yükümlüdür.

19.ALICI’ nın kusurundan kaynaklanan bir nedenle malın değerinde bir azalma olursa veya iade imkânsızlaşırsa ALICI, SATICI’ nın zararlarını tazmin etmekle yükümlüdür. 

20.Cayma hakkının kullanılması nedeniyle SATICI tarafından düzenlenen kampanya limit tutarının altına düşülmesi halinde kampanya kapsamında faydalanılan indirim miktarı iptal edilir.

 

TEMERRÜT HALİ VE HUKUKİ SONUÇLARI

 

21.ALICI, ödeme işlemlerini kredi kartı ile yaptığı durumda temerrüde düştüğü takdirde, kart sahibi banka ile arasındaki kredi kartı sözleşmesi çerçevesinde faiz ödeyeceğini ve bankaya karşı sorumlu olacağını kabul, beyan ve taahhüt eder. Bu durumda ilgili banka hukuki yollara başvurabilir; doğacak masrafları ve vekâlet ücretini ALICI’dan talep edebilir ve her koşulda ALICI’nın borcundan dolayı temerrüde düşmesi halinde, ALICI, borcun gecikmeli ifasından dolayı SATICI’nın uğradığı zarar ve ziyanını ödeyeceğini kabul eder. 

 

 ÖDEME VE TESLİMAT

 

22.Banka Havalesi veya EFT (Elektronik Fon Transferi) yaparak, Akbank hesabımıza (TL) ödeme yapabilirsiniz.

23.Sitemiz üzerinden kredi kartlarınız ile, Her türlü kredi kartınıza online tek imkânlarının yararlanabilirsiniz. Online ödemelerinizde siparişiniz sonunda kredi kartınızdan tutar çekim işlemi gerçekleşecektir.

bottom of page