top of page

FAQ

 • Parmak ölçümü bilmiyorum. Hangi beden yüzük almam gerektiğini nasıl bilebilirim?
  Parmak ölçünüzü bilmiyorsanız çok kolay bir şekilde hesaplayabilirsiniz. Yüzüğü takmayı düşündüğünüz parmağınızın çevresinin ölçüsünü bir ip yardımı ile aldıktan sonra ipi evinizdeki mezura ile ölçeren aşağıdaki yüzük ölçülerine ulaşabilirsiniz. Yüzül ölçüsü/ Parmak çevresi uzunluğu mm 4 44 mm 5 45 mm 6 46 mm 7 47 mm 8 48 mm 9 49 mm 10 50 mm 11 51 mm 12 52 mm 13 53 mm 14 54 mm 15 55 mm 16 56 mm 17 57 mm 18 58 mm 19 59 mm 20 60 mm 21 61 mm 22 62 mm 23 63 mm
 • Takılarınızda Hangi Tür Gümüş Kullanıyorsunuz?
  Takılarımızda 925 Ayar Gümüş kullanmaktayız. İncelediğiniz ürünün "Ürün Detayı" kısmında ürün ile ilgili detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz.
 • Siparişlerim ne kadar sürede kargoya verilir?
  Siparişleriniz, ödemenin onaylanmasından sonra 1-3 iş günü içerisinde kargoya teslim edilir. Resmi tatil günlerinde ve yoğun dönemlerde kargo süresi değişebilir. Yaz dönemi sahil şehirlerine ve yazlık beldelere teslimatlarda kargo şirketleri sebebiyle gecikme yaşanabilmektedir. Özel üretim ve değişiklik talebi olan takılarda (doğal taş, boyut, renk gibi) atölyenin yoğunluğuna göre teslime süresi 10 iş gününü bulabilmektedir. Ürün bazlı teslimat süreleri hakkında merak ettiklerinizi instagram hesabımız üzerinden DM yoluyla lütfen bize sormaktan çekinmeyin.
 • Ürünlerinizi İade veya Değişim Yapabilir miyim?
  Satın aldığınız ürünleri belirtilen süre içerisinde iade veya değişim yapabilirsiniz. İade ve değişim koşulları için lütfen İptal İade Koşulları sayfamızı inceleyiniz. Değişimi ya da iadesi yapılacak ürünler kullanılmamış ve hasarsız olmalı ve ürünün faturası (İade edilmek istenen ürünün faturası kurumsal ise, iade ederken kurumun düzenlemiş olduğu iade faturası) ile gönderilmesi gerekmektedir. İade ve değişim işlemlerinde oluşacak kargo bedelleri her zaman alıcıya aittir.
 • Hangi kargo şirketi ile gönderim yapıyorsunuz?
  Sizlere mesaj ya da telefon yolu ile aksi belirtilmedikçe gönderilerinizi Aras Kargo ile gönderiyoruz. Resmi tatil dönemlerinde, yoğun dönemlerde ve yaz dönemi sahil şehirlerine ve tatil beldelerine yoğunluk nedeniyle kargo kabul edilmemesi durumunda zorunlu kargo firması değişikliği durumunda mutlaka size haber verilecektir.
 • Sitenizde satılan takılar tamamen el yapımı mı?
  Evet, sitemizde satılan takıların tamamı el yapımıdır. Tasarımını yaptığımız takılarımız Kapalı Çarşı'nın zanaatkarlarının el ustalığı ile yapılmaktadır.
 • SSS Bölümü ne işe yarar?
  SSS bölümü, "Gönderim bölgeleriniz nelerdir?", "Çalışma saatleriniz nelerdir?" veya "Nasıl hizmet randevusu alabilirim?" gibi, işletmenizle ilgili yaygın olarak sorulan sorulara cevap vermek için kullanılabilir. SSS'lar, ziyaretçilerinizin sitenizde kolayca gezinmesine yardım eder ve hatta sitenizin SEO'sunu geliştirebilir.
bottom of page